Komputery poleasingowe

Laptop poleasingowy to dobry wybór!

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego laptopa i nie wiesz jaki model wybrać, przeczytaj poniższy tekst zanim udasz się do sklepu po nowego laptopa za 1000-2000 zł – często nowe nie znaczy lepsze, a to co potrafi zaoferować sprzęt poleasingowy może przekroczyć Twoje oczekiwania.
Na początek należy jednak rozpocząć od wyjaśnienia podstawowej różnicy pomiędzy laptopem używanym od przypadkowego sprzedawcy a laptopem poleasingowym z firmy, która zajmuje taką sprzedażą. Laptop używany to taki, który był użytkowany przez bliżej nieokreślony okres czasu przez najczęściej prywatnego użytkownika a następnie jest sprzedawany dalej bez gwarancji, a nawet często świadomie z ukrytą wadą. Natomiast laptop poleasingowy również był użytkowany ale przez określony czas (zwykle 3 lata bo tyle trwa okres leasingu w korporacjach), a następnie trafił do profesjonalnej firmy zajmującej się przygotowywaniem laptopów do dalszej
odsprzedaży. Tam został dokładnie sprawdzony, wyczyszczony, przetestowany ew. wymieniono w nim wszystkie elementy, które uległy zużyciu i na sprzęt otrzymują Państwo gwarancję (z reguły od 6 do 12 miesięcy). Warto także dodać że są to z reguły laptopy z najwyższych serii Lenovo Thinkpad T, Dell Latitude, HP Elitebook – te legendarne już marki i modele nie mają sobie równych pod względem jakości i wytrzymałości. które jako nowe kosztują nawet od 5-6 tyś a w najlepszych konfiguracjach nawet dużo więcej.

Następnie komputery poleasingowe są segregowane na podstawie Klas jakości (ang. „Grade”) czyli stopnia zużycia i stanu wizualnego:

  • Komputery Klasy A posiadają stan wizualny praktycznie taki, jak nowe mogą być widoczne jedynie delikatne ślady użytkowania takie jak drobne ryski oczywiście są w 100% sprawne technicznie.
  • Laptopy Klasy B to laptopy z defektami wizualnymi (najczęściej niewielkimi) mogą to być ukruszenia/ubytki obudowy, drobne pęknięcie na elemencie obudowy lub inne takie jak luźniejsze zawiasy, bad pixel na matrycy jednak jest to sprzęt w pełni sprawny technicznie z gwarancją – polecamy klientom, którzy chcą zakupić taniej sprzęt o dobrych parametrach.
  • Komputery Klasy C to już sprzęt do naprawy przykładowe usterki to wyłamane zawiasy, kreska na matrycy i inne uszkodzenia, przeznaczone na części dla serwisów, firm które posiadają zaplecze serwisowe i odnowią taki sprzęt ew. dla hobbystów.