iPhone 7 i iPhone 7 Plus

Świat poznał wczoraj smartfony iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Apple na konferencjach mówi zazwyczaj bardzo dużo, ale chwali się najważniejszymi elementami, a na pełne specyfikacje nowych urządzeń trzeba chwilę poczekać. Tym razem było tak samo, ale teraz możemy już na spokojnie przyjrzeć się parametrom przywołanych propozycji.

Obydwa modele oferowane będą w 5 wersjach kolorystycznych – różowego złota, złotej, srebrnej, czarnej oraz błyszczącej czarnej (onyks). O najważniejszych nowościach pisaliśmy przy okazji wczorajszej premiery, teraz pora na (niemal) kompletne specyfikacje.

Trzeba pamiętać, że Apple zrezygnowało ze złącza słuchawkowego. W zawiązku z tym w zestawie ze smartfonami znajdzie się przejściówka ze złącza Lightning na mini Jack 3,5 mm.

Liczyć można też na słuchawki EarPods ze złączem Lightning, ale prawdziwą gratką mogą okazać się dla wielu bezprzewodowe słuchawki AirPods. Niestety w tym przypadku liczyć trzeba się z dodatkowym wydatkiem 799 złotych.

AirPods

Zapewniać mają jednak duży komfort. Po wyjęciu z dedykowanego im pudełka automatycznie sparują się ze smartfonem, tabletem czy komputerem Apple, dźwięk ma być odtwarzany tylko wtedy, gdy słuchawki będą w uszach. Zastosowano w nich procesor W1, nie zabrakło mikrofonu.

Jak ocenianie nowe iPhone’y i ich ceny?

Źródło: Apple

Plusy

bardzo poręczny i dobrze wykonany,
wodoszczelny,
działa szybko i płynnie,
robi dobrej jakości zdjęcia i filmy,
ma jasny wyświetlacz z rozpoznawaniem siły nacisku,
działa wystarczająco długo na baterii,
prosty w obsłudze,
ma bardzo skuteczny czytnik linii papilarnych,
tylny aparat ma poczwórną diodę doświetlającą.
Minusy

nie ma miejsca dla karty pamięci microSD,
nie ma wyjścia słuchawkowego 3,5 mm (jest przejściówka),
nie ma funkcji ładowania indukcyjnego,
nie ma możliwości łatwej wymiany baterii,
nie ma szybkiego ładowania baterii.

źródło – www.benchmark.pl